ǿ-Я-q-i-и-ά-Ŀ
Gosd_em - Kayz-er - CrZy-eR - OrqinaL ÇaTLaq
Group's Team
Administratör & Yönetmen
ǿ-Я-q-i-и-ά-Ŀ
Gosd_em - Kayz-er - CrZy-eR - OrqinaL ÇaTLaq
Group's Team
Administratör & Yönetmen
ǿ-Я-q-i-и-ά-Ŀ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ǿ-Я-q-i-и-ά-Ŀ

((-->.Ќ-ά-Ч-Z.-.є.Я.<--))

AnasayfaPortalli*GaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapKurallar
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» nereDeee!
Gölgenin Hüznüme Düştüğü Yerdeyim Icon_minitimePaz Ekim 04, 2009 12:33 pm tarafından KaYz-eR

» hayalhan
Gölgenin Hüznüme Düştüğü Yerdeyim Icon_minitimePtsi Eyl. 28, 2009 11:21 am tarafından KaYz-eR

» BoynuS
Gölgenin Hüznüme Düştüğü Yerdeyim Icon_minitimePaz Eyl. 27, 2009 5:50 pm tarafından CraPLuS

» User Gorup's
Gölgenin Hüznüme Düştüğü Yerdeyim Icon_minitimePaz Eyl. 27, 2009 5:48 pm tarafından CraPLuS

» harika
Gölgenin Hüznüme Düştüğü Yerdeyim Icon_minitimePaz Eyl. 27, 2009 5:47 pm tarafından CraPLuS

» ....
Gölgenin Hüznüme Düştüğü Yerdeyim Icon_minitimePaz Eyl. 27, 2009 5:46 pm tarafından CraPLuS

» Terk-i diyar
Gölgenin Hüznüme Düştüğü Yerdeyim Icon_minitimeSalı Eyl. 22, 2009 8:00 pm tarafından orqinal çatlaq

» kısa we öz...
Gölgenin Hüznüme Düştüğü Yerdeyim Icon_minitimePtsi Eyl. 21, 2009 2:59 pm tarafından KaYz-eR

» Sanaldan gerçeğe giden aşk hikayesi
Gölgenin Hüznüme Düştüğü Yerdeyim Icon_minitimePtsi Eyl. 21, 2009 2:42 pm tarafından KaYz-eR

...
Sitede Kullandığınız Tema
Standart Tema
Siyah-Kırmızı [Mekanikal]
6 Toplam oylar

portal

psiqo

Gölgenin Hüznüme Düştüğü Yerdeyim

YazarMesaj
miSs_khaFkas
C.S.A.OP
C.S.A.OP
miSs_khaFkas

Gölgenin Hüznüme Düştüğü Yerdeyim Empty
MesajKonu: Gölgenin Hüznüme Düştüğü Yerdeyim   Gölgenin Hüznüme Düştüğü Yerdeyim Icon_minitimePaz Şub. 03, 2008 9:33 pm

"Bazen hüzünse yaşamak, gölgenin hüznüme düştüğü yerdeyim..."

Parmak uçlarımdan kağıda sızan susup, yuttuğum iç çekişlerim. Sensizken sessizim ki yokluğunda bütün seslerim ıpıssız. Dilimin darağacında kurşuna dizdiğim cümleler senin, sustum, sustuğum bütün kelimelerden seni kustum. Boynu bükük paragraflar dizdim kağıtlara, yetim kalmış mısralar karaladım. Satır satır seni kanadım, elim yüzüm kıpkızıl, anlatmak istedim ayrılığa çıktı bütün kelimelerim...

Sen -di li geçmiş zamanım...
Başımda avuçlarım, avuçlarımda aklım içinden seni ayıkladım, içime terledi gözyaşlarım, yutkun(a)madım. Yüzüme vurdu yalnızlığımı yüreğim, kırıldım, kırıldıkça kırka yarıldım, topladım senden kalan kırk parça kırığımı yerine yamadım. Aklımdan ayıkladığım senimi yanıma aldım, ne soğuk işledi içime, ne yağmurdan ıslandım, Ay'ın aydınlatamadığı sokakları bir bir adımladım. Kaldırım taşlarıyla oyun oynadım ;

"seviyor-sevmiyor"
"özlüyor-özlemiyor"
"dönecek-dönmeyecek"

dönmeyeceğini söyleyen dönemeçte meyhaneye rastladım. Kapıyı araladım, şöyle gözden uzağa iki kişilik bir masa ayarladım. Her yerimden çıkarıp seni karşıma aldım. Bir kadeh sana, bir kadeh bana rakıyı ısmarladım;

içtim - seviyor
içtim - sevmiyor
içtim - özlüyor
içtim - özlemiyor
içtim - dönecek
içtim - dönmeyecek

her yudumda biraz daha arttı hasretin özlemin gözümden aktı, ağladım.

ağladım-bağırdım
bağırdım-ağladım

bütün şarkıları sana adadım;
Durma haydi şöyle derinden çal kemancı
" hangi kapıyı çalsam, elimde buruk acı"
Dilim lal oldu karşında konuşamadım, sustum, sustuğum her kelimeden ayrılık kustum;

"Ben artık en hazin şarkıların güftesindeyim
idama mahkum edildi bu yürek yine
kalemi kırık bir aşkın son demindeyim..."
Bir yanımı efkar bastı, öbür yanım zaten sarhoş. Hayaline daldı gözüm, ayır(a)madım.

Ayrılığın hesabını ödeyip usulca masadan kalktım, kolumu yavaşça koluna taktım.
Aydınlanmamış ıslak sokaklarda sabaha bir adım daha yaklaştım. Her adımda sen,
her adım sen, adım sen, sen, bomboş kaldırımlarda bir sen bir de ben.

Gölgenin Hüznüme Düştüğü Yerdeyim
1 sayfadaki 1 sayfası